piątek, 18 marzec 2016 22:58

Koncert w Zgorzelcu

W dniach 17-18.03.2016 roku zespół Do czasu zrzeszający uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum oraz absolwentów naszego ośrodka został zaproszony na inaugurację Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem ZDROWE DZIECI -ZDROWA EUROPA.

W murach pięknego zabytkowego Domu Kultury w Zgorzelcu nasi wychowankowie dali piękny koncert. Zarówno soliści jak i cały zespół zaprezentowali zróżnicowany repertuar. Naszymi odbiorcami były wybitne osobowości świata naukowego z dziedziny fizjoterapii i medycyny. Występ został przyjęty entuzjastycznie długą owacją na stojąco. Profesor Zbigniew Śliwiński wręczył na ręce opiekunów pamiątkowe szkatułki upamiętniające to wydarzenie. Aplauz i gratulacje w języku polskim i angielskim były miłym dopełnieniem koncertu.

Na uwagę zasługuje fakt, że konferencja zorganizowana była z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy i odbywała się pod honorowym patronatem

Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Nasza liczna grupa tj.: młodzież, opiekunowie oraz ekipa techniczna została bardzo gościnnie przyjęta przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zgorzelcu gdzie zorganizowano nam noclegi i posiłki oraz przydzielono opiekuna naszej grupy panią Gabrielę Przybysz, która towarzyszyła nam podczas całego pobytu.

Wyjazd był bardzo owocny- promowaliśmy pozytywny wizerunek osób z dysfunkcją wzroku i godnie reprezentowaliśmy nasz Ośrodek oraz Stowarzyszenie Widnokrąg.