poniedziałek, 19 grudzień 2016 09:32

Koncert kolęd w Oratorium Marianum

16 grudnia 2016 o godzinie 18.00 w pięknej barokowej sali Oratorium Marianum odbyło się muzyczne przedświąteczne spotkanie kolędowe. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły, którzy tworzą zespół Do czasu. Gościnnie wsparli nas muzycznie nasi absolwenci. Tradycyjnie jak co roku pastorałki i piosenki świąteczne wywołały wśród widowni wiele wzruszeń.

Słychać było skrzypce, na których grała Weronika Szynal, piękne solowe wokalne interpretacje oraz zbiorowe aranżacje autorskich ulubionych pastorałek zespołu. Koncert nagłaśniał i prowadził pan Leszek Kopeć tworząc poetyckie obrazy pomiędzy muzycznymi prezentacjami pastorałek. Było pięknie i lirycznie -wszyscy poczuliśmy już ducha świąt Bożego Narodzenia.

Na widownię licznie przybyli przedstawiciele organizacji społecznych, słuchacze Radia Wrocław, nauczyciele, rodzice i emeryci naszej szkoły. Osobistym uczestnictwem zaszczycił nas też Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk. Mimo wielu obowiązków znalazł czas, by przybyć na nasze muzyczne spotkanie. Pięknymi słowami podsumował działalność zespołu Do czasu i złożył świąteczne życzenia wszystkim obecnym. Dał się również zaprosić na scenę do wspólnego kolędowania i tak mu się spodobało, że został z nami również na bis. Pomimo zmęczenia, tremy, magia starych murów Uniwersytetu Wrocławskiego, ciepłe przyjęcie odbiorców naładowało nas wszystkich pozytywną energią.

Składamy gorące podziękowania wszystkim, dzięki którym koncert mógł się odbyć. Szczególnie Rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego Profesorowi Adamowi Jezierskiemu, przyjaciołom i wolontariuszom.

Barbara Włosiniak