piątek, 02 czerwiec 2017 15:43

Szansa na Sukces 2017

Szkolny konkurs Szansa na sukces 2017

  W dniu 1.06. 2017 roku od godz. 11.30 w auli naszego Ośrodka odbyła się 24 edycja Festiwalu Piosenki pod hasłem Szansa na sukces.
Tym razem do konkursu wokalnego zgłosiło się 21 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjalne.
Wszyscy wykonawcy pomimo tremy stanęli na wysokości zadania.
Niektóre prezentacje cieszyły się szczególnie dużym aplauzem i współudziałem widowni, która śpiewała, klaskała i dopingowała swoich faworytów. Przebieg festiwalu uświetnił występ Witolda Kaniuczaka, który zaprezentował się w repertuarze fortepianowym.
Podczas obrad Jury swój mini recital zaprezentował nasz uczeń klasy III Gimnazjum -Kuba Czarnecki. Były to jego autorskie opracowania piosenek w stylu rap. Piosenki wywarły duże wrażenie na słuchających i pomimo dwugodzinnej dawki muzyki słuchano go z dużym zainteresowaniem.
Po burzliwych obradach, Jury w składzie- pani: Teresa Majeran, Żaneta Suboczewska, Agnieszka Szubert, Krzysztof Rodak
a także absolwentka naszego Ośrodka Anna Wereszczyńska oraz muzyk i wokalistka Ewa Domańska- ogłosiło swój werdykt, pogratulowało występów wszystkim uczestnikom a następnie wręczyło dyplomy i nagrody.

  Kategoria Szkoła Podstawowa:

I miejsce- Natalia Jarosz
II miejsce- Wiktoria Łukomska
III miejsce- Wiktor Manuszak
Wyróżnienie: duet Kinga Witkowska i Martyna Franiak

  Kategoria Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce- Weronika Szynal
II miejsce- Filip Krajc
III miejsce- Dominika Jabłońska
Wyróżnienia: Adam Smutek, Mateusz Bronowicki, Dariusz Starmach
Nagrodę publiczności otrzymał Wiktor Manuszak.

  Wszystkie nagrody dla laureatów Festiwalu ufundowało Stowarzyszenie Widnokrąg. Na uwagę zasługuje fakt, że obsługą techniczną- nagłośnieniem i oświetleniem sceny zajmował się nasz absolwent Rafał Kondraciuk.
Współprowadzącą wraz ze mną była uczennica Technikum Masażu Sylwia Herner, która wcieliła się w rasową prezenterkę Festiwalu Eurowizja. Uczniowie klasy V pomagali niewidomym kolegom wejść na scenę i ustawić się przy mikrofonie.
Wszyscy współpracowali ze sobą a impreza nabierała rozpędu. Dostarczyła wielu wzruszeń, przeżyć artystycznych i przebiegła w sposób sprawny za co wszystkim bardzo dziękuję.

Barbara Włosiniak