wtorek, 11 wrzesień 2012 20:11

Festiwal - Bytom Odrz. 2012

Festiwal Twórczości Muzycznej Niewidomych "Widzieć muzyką" w Bytomiu Odrzańskim.

We wrześniu 2012 r. w Domu Kultury w Bytomiu Odrzańskim odbył się koncert otwarcia Festiwalu Twórczości Muzycznej Niewidomych "Widzieć muzyką". Hasłem przewodnim koncertu była sentencja "Nieś muzyko słowa mądre", a piosenki, które usłyszeliśmy były pełne poezji, dobrych myśli i uczuć. Niektóre opowiadały o mieście, w którym mieszkamy - o Wrocławiu.

W pierwszej części koncertu wystąpili soliści oraz zespół "Do Czasu'' działający przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Po raz pierwszy do piosenek dołączono taneczne kroki i elementy teatralne. Choreografię przygotowała wspaniała nauczycielka, Pani Teresa Głos, sercem związana z zespołem. Do scenek teatralnych został zaangażowany uczeń spoza zespołu - Damian Zachorski, który zatańczył z Joanną Półrolą. Część druga nosiła tytuł "Rozmowa dwóch z dodatkiem trzeciego" i było to spotkanie z piosenką liryczną. W tej części koncertu wystąpili: Wojciech Ławnikowicz, Grzegorz Cieciński, Elżbieta Kuzio, Anna Trentkiewicz, Izabela Stankiewicz i Adrianna Gierczak.

Część pierwszą koncertu prowadziła uczennica klasy IV - Milena Malkowska, która z wdziękiem młodej damy wcieliła się w rolę kotka.

Podczas koncertu realizacją dźwięku zajmował się Leszek Kopeć.